Zwalczanie komarów w Warszawie

Komary to uporczywe insekty, które potrafią skutecznie zepsuć każdy wypoczynek. Zbliża się sezon letni, czyli pora wzmożonej aktywności komarów oraz czas wyjazdów nad jeziora, relaksu w ogrodzie oraz spacerów po lesie. Te miejsca to również siedliska komarów. Jak sobie z nimi skutecznie poradzić? Jak zwalczać komary? Nasza firma Poleska z Warszawy zajmuje się profesjonalnym zwalczaniem komarów w ogrodach, na działkach, domach oraz w innych budynkach.

Zwalczanie komarów z zewnątrz: w ogrodzie i na działce

Komar tygrysiZwalczanie komarów profesjonalnymi metodami jest niezwykle popularne w Warszawie oraz w miejscowościach na jej obrzeżach. Komary, meszki i inne insekty skutecznie uprzykrzają wypoczynek w ogrodach, na działkach i przydomowych posesjach. Insekty będące na zewnątrz trudno zwalczyć nieprofesjonalnymi sposobami. Skuteczną metodą ograniczenia, a nawet pozbycia się komarów i meszek z ogrodów, jest odkomarzanie. Sposoby zwalczania komarów na zewnątrz – w ogrodach, parkach, na zewnętrznych posesjach prywatnych – różnią się od siebie w zależności od lokalizacji obiektu odkomarzanego oraz warunków tam panujących. Komary rozmnażają się najlepiej w środowisku wilgotnym, dlatego warto usunąć wszystkie elementy, które sprzyjają ich żywotności – np. kałuże, zalegająca woda na meblach lub na małej architekturze ogrodowej. Na zewnątrz zazwyczaj zwalcza się komary oraz meszki metodą oprysku ekologicznymi substancjami oraz metodą zamgławiania terenu. Są to skuteczne metody, które zwalczają komary w ogrodach, działkach oraz zapobiegają ich wylęgowi. Ponadto, natryski zwalczające komary nie uszkadzają roślin ani kwiatów na posesji.

Zwalczanie komarów w domu

Komary w domu są jeszcze bardziej natarczywe. Ich siedliska można znaleźć przede wszystkim w dużych domach oraz domkach letniskowych na działkach zamieszkałych jedynie sezonowo. Komary nie tylko boleśnie gryzą wysysając krew z ludzi i zwierząt, a następnie pozostawiając niekomfortowe ślady na skórze, ale również mogą być nosicielami chorób. W Polsce, komary przenoszą głównie dirofilariozę oraz leiszmaniozę. Komary tygrysie, które pochodzą z Azji, ale coraz częściej pojawiają się w Polsce, mogą być nosicielami wirusa Zika (ZIKV), który jest szczególnie groźny dla kobiet w ciąży. Warto zadbać o to, aby pozbyć się komarów z domu, ogrodu oraz działki. Nasza firma z Warszawy chętnie w tym Państwu pomoże oraz udzieli specjalistycznych rad, jak zapobiegać ich ponownemu wylęgowi. Wykonujemy usługi odkomarzania na terenie Warszawy oraz w jej okolicach.

Galeria zdjęć