Zwalczanie prusaków i karaluchów

Dezynsekcja ma na celu skuteczne zwalczanie owadów biegających takich jak prusaki, karaluchy, mrówki oraz pluskwy. Poprzedzona jest ona rozmieszczeniem pułapek na prusaki i karaluchy, które wabią insekty zapachem. Pułapka solidnie pokryta klejem, łapie insekty. Powinny być one rozstawione po obiekcie, w strategicznych miejscach przez około 3-4 dni. Wtedy nasz zespół dokonuje przeglądu pułapek, lokalizuje, w których miejscach jest najwięcej insektów oraz dobiera odpowiednie metody i środki dezynfekujące. Pułapki pomagają również precyzyjnie określić rodzaj insektów oraz liczebność ich populacji.

Zwalczanie prusaków i karaluchów w domu

Wiele domostw oraz budynków użyteczności publicznej borykają się z problemem karaluchów i prusaków. Aby skutecznie z nimi walczyć, należy sięgnąć po profesjonalną pomoc i sprawdzone środki dezynfekujące oraz insektobójcze. Pierwsza dezynfekcja, mająca na celu zwalczenie karaluchów, prusaków i innych insektów, wykonywana jest środkiem zawartym w specjalnych mikrokapsułkach polimerowych. Działają one na dwa sposoby: żołądkowo lub kontaktowo. Zwalczanie metodą żołądkową działa podczas gdy szkodnik się myje lub pożywia, natomiast metoda kontaktowa jest aktywna już wtedy, gdy insekt znajduje się na powierzchni z mikrokapsułkami.

Dzięki pierwszej fazie mikrokapsulacji insektycydy zawarte w kapsułkach szybko przedostają się do wnętrza karaluchów i prusaków. Kapsułki przeciw insektom są trwałe na tyle, że insektycydy, przy sprzyjających warunkach, mogą być aktywne nawet przez kilka miesięcy. Kapsułki wyróżniają się dużą przyczepnością – nawet do powierzchni chropowatych i pionowych. Mikrokapsułki stosowane przez naszą firmę POLESKA z Warszawy są bezwonne i bezpieczne do ludzi i zwierząt w domu.

Kolejnym etapem zwalczania prusaków jest żelowanie. Żel umieszczany jest w miejscach najczęściej odwiedzanych przez insekty. Żel wykorzystywany przez nas jest nieszkodliwy dla środowiska oraz nie pozostawia śladów na meblach, posadzkach, kanapach, fotelach i innych elementach wnętrza domu. Można go stosować nawet na antykach. Nie ma niebezpieczeństwa zalania przez żel instalacji elektrycznej w zmywarkach, ekspresach do kawy czy lodówkach – nie skrapla się on i nie pozostawia śladów (ulega biodegradacji). Dom nie musi być również specjalnie przygotowany do dezynfekcji. Żel jest szkodliwy dla karaluchów i prusaków dopiero po zjedzeniu, jednak jego składniki są tak skomponowane, że smakuje on szkodnikom lepiej niż cokolwiek innego w domu. Wyróżnia się wolnym działaniem, odłożonym w czasie. Zwalcza zarówno larwy, jak i dorosłe osobniki karaluchów, prusaków i innych szkodników. Aktywny jest przez ponad 8 tygodni.

Jeśli są Państwo zainteresowani dezynfekcją domu, budynku, lub innego pomieszczenia, zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą POLESKA w Warszawie. Wykonujemy również profesjonalne zwalczanie komarów oraz zamgławianie.